Cześć!

Nazywam się Ola Borak, specjalizuję się w dystrybucji i promocji cyfrowej treści audio i wideo, współpracuję z branżami kreatywnymi, a w szczególności z branżą muzyczną. Jestem absolwentką studiów magisterskich na Copenhagen Business School, gdzie uzyskałam tytuł magistra Zarządzania Kreatywnymi Procesami i absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu na Wydziale Zarządzania. Mam również wykształcenie muzyczne i doświadczenie sceniczne.

Od kilku lat specjalizuję się w dystrybucji cyfrowej i promocji muzyki i wideo w serwisach streamingowych takich jak: YouTube, Spotify czy Tidal. Pomagam artystom wybrać odpowiednią dla nich strategię dystrybucyjną, przeprowadzam przez proces dostaw i wspieram w promocji treści. Dzięki takiej współpracy artyści zaczynają zarabiać na swojej twórczości oraz budują grupę odbiorców. Prowadzę także warsztaty dla artystów, wydawców i menedżerów, którzy chcą poprawić ekspozycję swojego katalogu, zbudować większe zasięgi i sprawniej poruszać się po świecie dystrybucji cyfrowej.

Od dwóch lat działam jako niezależny konsultant współpracując z wytwórniami, artystami, a także z firmą ZPR Media, specjalizującą się w muzyce popularnej i dystrybucji treści wideo. Do listopada 2019 roku współpracowałam z firmą Independent Digital, gdzie wspierałam takie firmy i artystów jak: Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, Agencja Muzyczna Polskiego Radia, Asfalt Records, Wielkie Joł, Green Star, Rehegoo, MyMusic, Mikromusic, Bass Astral i wielu innych zdobywając doświadczenie w promowaniu różnorodnych gatunków muzycznych.